Vilniaus universitete atidaryta teisėjų fotografijų paroda „Kitoks požiūris“

Lietuvos Respublikos teisėjų asociacija (LRTA), minėdama veiklos 30 metų sukaktį subūrė teisėjus bendrai fotografijos darbų parodai „Kitoks požiūris“.

Teisėjų bendruomenė atsiveria dialogui su visuomene per vieną universaliausių kalbų – meno kalbą. „Fotografijos menas nėra vien tik apie grožį. Jis – apie mus supančio pasaulio realybę. O realybė yra įvairi, nebūtinai graži. Teisėjai savo darbe dažniausiai susiduria su ta negražiąja pasaulio realybės puse. Teisėjo darbas – tą realybę stebėti, fiksuoti ir įvertinti. Tikriausiai todėl fotografijos menas yra toks tinkamas teisėjui“, – šiandien atidarant parodą sakė LRTA pirmininkas Gediminas Sagatys.

Specialiai sudarytai profesionalių menininkų komisijai teko iš beveik 300 nuotraukų atrinkti 20 darbų.  Atrenkant nuotraukas buvo atsižvelgiama į kompoziciją, realumą, originalumą, nuotaiką-emociją, konceptualumą ir kt. Šiame etape autorių pavardės nebuvo atskleistos, tik pateiktos sunumeruotos nuotraukos su pavadinimais.

Pasak Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkės ir LRTA valdybos narės Danguolės Bublienės, šia paroda siekiama visuomenei atskleisti ir parodyti teisėją kaip įvairiapusę asmenybę, skatinti kolegų teisėjų kūrybiškumą, tarpusavio bendravimą, diskusijas per fotografijos darbus.

Vienas iš parodos darbų autorių, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Andrius Ignotas, sako fotografija susidomėjęs dar jaunystėje. Jį tuo laikotarpiu įkvėpė fotomenininkai Antanas Sutkus ir Romualdas Rakauskas. Teisėjo nuotraukos atspindi, kaip jis pats sako „humanišką realizmą“ – jose įkvepiančiai perteiktos kasdienio gyvenimo detalės.

Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas pasidžiaugė, jog parodos atidarymui pasirinkta būtent šio universiteto erdvė. „Nuotraukos tikrai įvairios, o man, kaip istorikui, įdomiausia, jog užfiksuotų momentų diapazonas ypatingai platus istoriškai – nuo 1978 m. iki dabartinių laikų“, – sakė rektorius.

Vilniaus universiteto rektorato koridoriuje teisėjų fotografijų parodą „Kitoks požiūris“ bus galima apžiūrėti iki pat šių metų galo. LRTA pirmininkas Gediminas Sagatys parodos atidaryme priminė, kad fotografijos keliaus po Lietuvos miestus ir miestelius. Ji bus eksponuojama ne tik teismuose, bet ir kitose viešose erdvėse. Teisėjas palinkėjo lankytojams stabtelėti ir pamatyti parodos autorių „Kitokį požiūrį“ į sustabdytą akimirką.

Nuoširdžiai dėkojame visiems nuotraukų autoriams, kurių darbai atrinkti ar neatrinkti parodai, už dalyvavimą ir LRTA iniciatyvos palaikymą.