Teisėjų asociacija prisideda prie paramos Ukrainai

Lietuvos teismų bendruomenė, reaguodama į Rusijos vykdomus karinius veiksmus prieš Nepriklausomą Ukrainos valstybę, neliko abejinga ir prisidėjo prie pagalbos iniciatyvų – surinko paramą Ukrainos teisėjų bendruomenei ir nuo karo kenčiantiems jų artimiesiems.

Lietuvos teismai glaudžiai bendrauja su kolegomis iš Ukrainos, kurie patikino, kad ir toliau stengiasi užtikrinti teisingumą šalyje, o dalis jų stojo ginti tėvynės. Gavus teisėjų prašymą skubiai pagelbėti įvairiais jiems reikalingais daiktais, Lietuvos teismų bendruomenė reagavo žaibiškai ir per dvi dienas paaukojo būtiniausių daiktų Ukrainos kolegoms: išorinių baterijų, įvairių pirmosios pagalbos priemonių, žiūronų, maisto, higienos priemonių ir kt. Prie paramos ženkliai prisidėjo Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas bei Lietuvos Respublikos teisėjų asociacija.

Ukrainos Teisėjų tarybos pirmininkas Bogdan Monich ir Aukščiausiojo Teismo teisėja Valentina Simonenko kovo 12 d. žinute informavo, kad siunta juos pasiekė sėkmingai. Ukrainos teisėjai prašė perduoti nuoširdžiausią padėką visai Lietuvos teismų bendruomenei.

Kviečiame ir toliau nelikti abejingiems ir prisidėti:

Parama Ukrainos gynybai per organizaciją Blue / Yellow for Ukraine
Banko sąskaita: LT17 7300 0101 4089 4869
Bankas: Swedbank
Gavėjas: VšĮ Mėlyna ir geltona
Mokėjimo paskirtis: PARAMA
Trumpasis numeris: 1482
Galima ir kasmėnesinė parama platformoje „Contribee“: https://contribee.com/blue-yellow

Parama pabėgėliams ir humanitarinei pagalbai per organizaciją „Mūsų rankos ir širdys Ukrainai“: https://www.aukok.lt/proje…/Musu-sirdys-ir-rankos-Ukrainai
Trumpasis numeris: 1485

Esant galimybei priimti pabėgėlių šeimas ar pavėžėti nuo sienos galima registruotis platformoje „Stiprūs kartu“: https://stipruskartu.lt/

Savanoriauti kviečia šios organizacijos:

Lietuvos Raudonasis Kryžius: https://bit.ly/SavanoriaiUkrainai
Gelbėkit vaikus: informacija@savethechildren.org
„Maisto bankas“: www.maistobankas.lt/reg
Lietuvos Caritas: https://forms.gle/EkAD8iSJt4aYYr3x8
Maltos Ordino Pagalbos Tarnyba: https://forms.office.com/r/E3gGXPpkvB

Šaltinis: teismai.lt